تاریخ انتشار : پنجشنبه 11 اسفند 1401 - 23:06
181 بازدید
کد خبر : 208626

ضرورت نظامندی، اصول معماری و نماهای شهری ساختمانی در استان زنجان

ضرورت نظامندی، اصول معماری و نماهای شهری ساختمانی در استان زنجان

رئیس اداره نظارت بر طرح‌های توسعه و عمران اداره راه و شهرسازی استان زنجان، گفت: اصول معماری و نماهای شهری ساختمانی باید نظامند شود که ناگزیر از نگاه جدی به این مقوله هستیم. ابوذر جعفری، امروز با اعلام این خبر، به دو پروژه مهم شهری در شهر زنجان که توسط اداره نظارت بر طرح‌های توسعه

رئیس اداره نظارت بر طرح‌های توسعه و عمران اداره راه و شهرسازی استان زنجان، گفت: اصول معماری و نماهای شهری ساختمانی باید نظامند شود که ناگزیر از نگاه جدی به این مقوله هستیم.

ضرورت نظامندی، اصول معماری و نماهای شهری ساختمانی در استان زنجان

ابوذر جعفری، امروز با اعلام این خبر، به دو پروژه مهم شهری در شهر زنجان که توسط اداره نظارت بر طرح‌های توسعه و عمران اداره راه و شهرسازی استان اجرا می‌شود اشاره کرد و گفت: در پروژه «پیاده راه کوی پونک» طراحی‌ها انجام شده و مصوبات قانونی لازم هم اخذ شده و گفتنی است «پیاده راه کوی پونک» در وسعتی به مساحت پنج هکتار اجرا خواهد شد.

رئیس اداره نظارت بر طرح‌های توسعه و عمران اداره راه و شهرسازی استان، با بیان اینکه این پروژه جزو پروژه‌های مشارکتی و مولد سازی اداره کل است و نیاز به اخذ مجوز از سازمان ملی زمین و مسکن دارد تا فراخوان و مناقصه برای مشخص شدن سرمایه گذار انجام شود، اظهار داشت: با تحقق این مهم وارد فاز اجرایی خواهیم شد و همچنین طرح پیاده راه «کوی پونک» توسط اداره نظارت بر طرح‌های توسعه و عمران اداره راه و شهرسازی پیشنهاد شده است.

وی، به «پیاده راه زنگان» اشاره کرد و گفت: این پیاده راه در زمینی به مساحت  ۶۰۰ متر طول و عرض ۲۴ متری اجرا خواهد شد و فضای بازی، فضای سبز و سایر بخش‌های مختلف دیده شده است.

جعفری با اشاره به «پیاده راه زنگان»؛ یاد آورشد: مقرر شده  پیاده راه زنگان به صورت پروژه مشارکتی نباشد و پیمانکاری خواهد بود تا در چند بخش مختلف مناقصه شناسایی پیمانکار انجام تا پروژه وارد فاز اجرا شود.

مردم باید با مقوله شهرسازی و معماری به خوبی آشنا شوند

وی با بیان اینکه یک نظام هماهنگی برای نظارت بر مباحث معماری بر ساخت و سازها وجود ندارد، تصریح کرد: اصول معماری و نماهای شهری ساختمانی باید نظامند شود که متاسفانه در شهر زنجان این مقوله اجرا نمی‌شود و نقص جدی در این خصوص وجود دارد.

رئیس اداره نظارت بر طرح‌های توسعه و عمران اداره راه و شهرسازی استان، به وضعیت بدنه‌ها و فضاهای شهری اشاره کرد و گفت: ساخت وساز و نماهای شهری و بدنه‌های شهری که شکل می‌گیرد در شهر زنجان متاسفانه نظامند، هماهنگ و چشم نواز نیست و شهروندان آن را به خوبی درک می‌کنند.

جعفری با تاکید بر اینکه این اداره وظیفه نظارت عالیه بر طرح‌های توسعه‌ای و شهری را بر عهده دارد، افزود: نظارت و توجه به اجرای مصوبات در بحث شهرسازی از وظایف مهم این مجموعه است.

وی، مردم را اصلی ترین سازندگان شهر و شهرسازان معرفی کرد و گفت: مردم باید با مقوله شهرسازی و معماری به خوبی آشنا شوند و بدانند که هر چقدر شهرهای ما متناسب با ضوابط و مقررات شهرسازی و معماری ساخته شوند قابل زیست تر خواهد بود.

رئیس اداره نظارت بر طرح‌های توسعه و عمران اداره کل راه و شهرسازی استان، در پایان یادآور شد: نظارت بر اجرای مراحل مختلف طرح‌های تفصیلی شهری توسط شهرداری‌ها، نظارت بر اجرای طرح‌های توسعه و عمران (جامع) ناحیه، مجموعه‌های شهری و جامع شهری، طرح‌های ویژه، طرح‌های عمران شهری و طرح‌های ویژه و تفصیلی شهرها از وظایف مهم این اداره است.

منبع: ایلنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.